MALTA

A gdyby tak wygospodarować kilka wolnych dni i przenieść się na ciepłą wyspę z piękną architekturą, smaczną kuchnią i urokliwymi zatokami?

 

Malta i jej gościnni miekszańcy powitają nas z otwartymi ramionami! Ale zaraz zaraz, Malta…właściwie gdzie to jest? Spokojnie…to miasto-państwo położone jest na Morzu Śródziemnym zaledwie 81 km od Włoch, czyli..całkiem niedaleko.

Nasze biuro oferuje wycieczki do chyba najbardziej popularnej wśród turystów miejscowości na Malcie – Bugibby,a także do niemalże połączonej z nią, nieco spokojniejszej Quawry. Oferujemy także wypoczynek w miejscowości położonej nad zatoką, bogatą w historię StPaul’s Bay. Pozostałe kierunki to posiadająca przepiękna płytką plażę Melieha oraz nowoczesna, tętniąca życiem Sliema.

 

Dlaczego warto się wybrać na Maltę jeszcze w tym roku? Malta jest Europejską Stolicą Kultury 2018! Z pewnością nie można się tam teraz nudzić! Co więcej, można obecnie lepiej poznać tamtejszą kulturę,a sięga ona dawnych lat!

Pomimo, iż Malta jest jednym z najmniejszych krajów świata ( jest mniejsza chociażby od Krakowa) może poszczycić się licznymi atrakcjami począwszy od niezwykłej zabudowy, poprzez niesamowitą przyrodę i zapierające dech w piersiach plaże. Fakt, że Cywilizacja na Malcie zaczęła rozwijać się ponad 7000 lat temu sprawia, że na wyspie można zobaczyć wiele zabytków sięgających bardzo dawnych czasów. Niektóre z nich, np. megalityczne świątynie  są starsze nawet od egipskich piramid!  Z owych budowli pozostało obecnie kilkanaście ruin, z czego siedem zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Okazuje się, że Malta, choć niewielka zachwyciła niejednego producenta filmowego. To tutaj były kręcone sceny z filmów takich jak „Gladiator”, „Troja” czy „Hrabia Monte Christo”. Stąd też niniejsze miasto-państwo przyjęło przydomek „śródziemnomorskiego Hollywood”.

Wyprawa na Maltę to gratka nie tylko dla tych, którzy kochają kulturę i sztukę oraz fascynują się historią.  To także wspaniałe miejsce dla miłośników wypoczynku w niezwykłych okolicznościach przyrody, fanów dobrego jedzenia i słonecznej aury.

Nasze biuro oferuje wycieczki na Maltę trwające już od 4 dni, więc jeśli praca nie pozwala Ci na dłuższy odpoczynek, u nas znajdziesz coś dla siebie.

MALTA SEZON 2018

Malta jest po prostu dla każdego!