TAJLANDIA

W Polsce coraz bardziej popularna staje się tajska kuchnia. Zupę pho czy pad-thai’a zamówimy nawet w ciągu pół godziny przez telefon. Tajska kultura jest dla nas na tyle intrygująca, że szukamy jej namiastek w naszym kraju pierogów.  Ale czy nie ciekawiej było by zobaczyć, dotknąć i poczuć więcej?

Egzotyczna Tajlandia, choć oddalona od Europy tysiące kilometrów stała się ostatnimi laty bardzo przystępna cenowo. Zamiast powracać co roku do sprawdzonych, dość popularnych miejsc, warto za podobną cenę pójść o krok dalej i zapuścić się w dzikie i fascynujące tereny Tajlandii.

Tajlandia to państwo położone w południowo-wschodniej Azji graniczące z Laosem i Kambodżą, a także Malezją i Birmą. Tajlandia słynie z dużej liczby malowniczych plaż, zjawiskowych krajobrazów i fascynujących zabytków. To tu możemy oddać się magii buddyjskich świątyń, może to w Tajlandii uda się nam znaleźć upragniony spokój?

Kraj ten cechują doskonałe warunki do uprawiania licznych aktywności fizycznych, począwszy od szerokiej gamy sportów wodnych po ekscytującą wspinaczkę skałkową i nurkowanie wśród raf koralowych. Ponadto, można wziąć udział w niezapomnianych rejsach, których drogi wodne wiodą nas pomiędzy bajecznymi plażami.

Kulinarny raj!

Tajska kuchnia to prawdziwy raj!  Można tu skosztować niespotykanych dotąd potraw. Być może nie wszystkich będziemy mieli odwagę spróbować. Przeróżne dania na bazie krewetek, mięs, mleka kokosowego, ryżu, świeżych owoców i warzyw rozpieszczą nasze podniebienia. Na rządnych kulinarnych przygód czekają też nietuzinkowe przekąski, takie jak grillowane owady lub niespotykane na innych lądach owoce morza.

 

 

Do najsłynniejszych miast w Tajlandii należy niewątpliwie Bangkok. To miasto tętni życiem. Bangkok to azjatycka metropolia o wielu obliczach. Połączenie tradycji i nowoczesności, Wschodu i Zachodu, spokoju i pośpiechu. Miasto, które zostawia mnóstwo wrażeń – z jednej strony pełna zadumy atmosfera świątyń, pałaców i muzeów, z drugiej tętniące życiem ulice i targowiska z egzotycznymi aromatami ulicznych kuchni, liczne centra handlowe, międzynarodowe hotele i mnóstwo drobnych sklepików.

 

 

Kolejnym popularnym kierunkiem w samej Tajlandii jest miasto Phuket. To miejsce cechuje chińsko-portugalska architektura. Można tu zobaczyć posąg Wielkiego Buddy na szczycie 35-metrowego wzgórza, zwiedzić buddyjską świątynię Wat Chalong, wodospad Kathu czy też zapuścić się w głąb lasów mangrowych w Parku Narodowym Sirinat.

Pattaya nazywana „Tajską Riwierą” jest położona na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Znajduje się tu mnóstwo hoteli, dyskotek i restauracji. Infrastruktura turystyczna jest tu rewelacyjnie rozwinięta nie przez przypadek. Piękne piaszczyste plaże, rafy koralowe i zjawiskowe krajobrazy przyciągają spragnionych egzotyki turystów z całego świata!

 

 

Na naszych klientów czeka bardzo szeroka oferta wycieczek na terenie malowniczej i egzotyczej Tajlandii.  Najpopularniejsze kierunki to Pattaya, Phuket i Bangkok bogate zarówno w życie nocne jak i w zjawiskową naturę, na którą składają się tropikalne plaże z turkusową wodą.

Gorąco zachęcamy też do zwrócenia uwagi na mniej popularne, acz równie interesujące kierunki, takie jak Wybrzeże Andamańskie, które rozpościera się nad Morzem Andamańskim, (zwanym również Malajskim) które charakteryzują liczne zatoki. Ponadto, oferujemy podróże do bardzo urokliwej prowincji Krabi. Region ten położony jest na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, a jego klimat łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. To tutaj stare buddyjskie klasztory sąsiadują z nowoczesnymi wieżowcami.

Zapraszamy też do słynnej z hodowli ananasów Hua Hin – Cha Am,malowniczej prowincji, w której można podziwiać liczne zabytki owiane historycznym duchem. Nasze biuro posiada także ofertę wyjazdu nad zatokę Tajlandzką Północną i Zachodnią, a także na wyspę Koh Samui. Dla turystów lubiących intensywne zwiedzanie z przewodnikiem posiadamy w naszej ofercie atrakcyjną ofertę wycieczek objazdowych po Tajlandii.

TAJLANDIA SEZON 2018

Rajskie plaże, dziki świat, dżungle, zwierzęta, niezwykły podwodny świat, to wszystko możemy podziwiać w egzotycznej Tajlandii!