Wakacje pod namiotem

wakacje pod namiotem

Niektórzy lubią spędzać wakacje w modnych miejscowościach, w kilku-gwiazdkowych hotelach wylegując się na leżaku przed basenem… Są też tacy, którzy wolą czar przygody i wolności. Wybierają więc wspaniałe wakacje pod namiotem!

Namiot, to proste

Wydaje się, że nie ma nic prostszego, niż kupić namiot i wyruszać w podróż. Osoby, które spędzały wakacje na polu namiotowym wiedzą jednak, że nie kończy się na kupnie namiotu. A przy wyborze odpowiedniego modelu namiotu także należy się zastanowić. Na szczęście bezpowrotnie minęły czasy, kiedy dostępne były tylko wielkie i ciężkie namioty z brezentu.

Teraz sklepy oferują wiele lekkich i łatwych do rozłożenia modeli. Ważne, aby model był dostosowany do trybu spędzania wakacji: jeśli zamierzamy przemierzać górskie szlaki z namiotem na plecach, należy wybrać model mały i lekki. Jeżeli zaś podróżujemy do miejsca wypoczynku samochodem i zamierzamy spędzić na jednym polu namiotowym dłuższy czas, możemy zdecydować się na namiot cięższy, ale większy i wygodniejszy.

Cały ekwipunek podróżnika

Oprócz namiotu niezwykle ważny będzie także wybór wygodnej karimaty oraz chroniącego przed chłodem śpiwora. Przyda się z pewnością latarka – na polach namiotowych może być w nocy naprawdę bardzo ciemno, ciepłe i chroniące przed deszczem ubranie także będzie niezbędne. No i kuchenka wraz z zestawem naczyń, jeżeli nie chcemy stołować się na mieście, tylko samodzielnie przygotowywać posiłki. Ważne także, aby rozbijać namiot tylko na kempingach, by czuć się bezpiecznie i samemu nie stwarzać zagrożenia (na przykład dla leśnych zwierząt lub roślin).

Zalety biwakowania

Dla tych, którzy nie boją się wakacji w nieco mniej komfortowych warunkach, wakacje pod namiotem są świetnym rozwiązaniem.

Nie trzeba wcześniej rezerwować noclegu (tak, jak w przypadku hotelu czy pensjonatu), można przyjechać na pole namiotowe, spędzić tam kilka dni, wedle uznania, i ruszyć w dalszą podróż. W ten sposób uda się zwiedzić wiele ciekawych miejsc w krótkim czasie. Namiot to także idealny pomysł dla turystów uwielbiających piesze wędrówki i przemierzających kolejne szlaki, którzy pragną każdą noc spędzić w innym miejscu.

Wakacje takie mają też bardzo ważną zaletę – są nieporównywalnie tańsze od urlopu spędzanego w wynajętym domku lub pensjonacie. Dlatego na wakacje z namiotem decydują się najczęściej młodzi ludzie (uczniowie i studenci, którzy nie dysponują wielkim budżetem, łakną natomiast prawdziwej wakacyjnej wolności i przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *