Bułgaria to kraj położony na południu Europy nad Morzem Czarnym w środkowej części Półwyspu Bałkańskiego. Długie, piaszczyste plaże, powiew morskiej bryzy oraz słoneczna pogoda co roku ściągają rzesze turystów. Wybierając się tam na wakacje, spotkamy się z wieloma kontrastami. Piękne górskie krajobrazy rywalizują ze złocistymi plażami, a w miastach możemy wybierać pomiędzy szalonym nocnym życiem, a kulturalnym pełnym sztuki. W okolicach rozwiniętych miejscowości wciąż można znaleźć nieodkryte i mało popularne zatoczki.

Istnieje wiele powodów, dlaczego warto odwiedzić Bułgarię, a jednym z nich jest mieszanka natury i historii gwarantująca niezapomniane wrażenia. Najlepiej poznawać to miejsce, udając się na wyprawę z plecakiem po całym kraju, gdzie znajdują się zarówno tętniące życiem, pełne przepychu miejscowości, jak i ubogie, spokojne wsi z życzliwymi mieszkańcami. Jest to możliwe podczas wycieczek objazdowych. Szczególnie ciekawą formą wyjazdu są wycieczki, które łączą zwiedzanie z wypoczynkiem, ale również podczas wycieczek fakultatywnych jesteśmy w stanie liznąć nieco kultury i historii. Dla osób, które odwiedzają Bułgarię głównie w celu wypoczynkowym, czekają dwa kurorty walczące od wielu lat o miano najlepszego w kraju – Złote Piaski i Słoneczny Brzeg.

ZŁOTE PIASKI

Złote Piaski to największy kurort położony na północnym wybrzeżu Morza Czarnego. Obszar ten słynie z najczystszego piasku, bogactwa bujnej roślinności oraz licznych krzewów i drzew, które tworzą gigantyczny Park Narodowy. Znajduje się tylko 19 km od Warny, więc jest idealną bazą wypadową do odwiedzenia tego miasta. Legenda głosi, że to właśnie tam piraci zakopali ogromną ilość swoich skarbów, a Ziemia chcąc się zemścić za ich czyny, zamieniła całe złoto w piasek. Plaże w Złotych Piaskach oznaczono błękitną flaga, gdyż wraz z morzem są czyste i wolne od zanieczyszczeń. Znajduje się tam wiele hoteli o różnych kategoriach i cenach. Większość położonych jest na wzgórzach wśród lasów liściastych i w bardzo bliskim położeniu od morza. Złote Piaski to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych – surfingu, wind- i kite-surfingu, jazdy na nartach lub skuterach wodnych, wyścigów motorówkami czy nurkowania. Oferuje też ogromny park wodny Aquapolis z wieloma atrakcjami przeznaczonymi zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Fani sportów ziemnych również nie będą narzekać na nudę. Na terenie miasta znajdują się korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, centra fitness, bilard, kręgle, szkółki jazdy konnej oraz mini golf. Można skorzystać również z bogatej oferty okolicznych SPA i gabinetów masażu. Wzdłuż promenady ciągną się liczne restauracje, kawiarenki, stoiska z pamiątkami, bary, dyskoteki, a także kręgielnie i kasyna. Lokale gastronomiczne oferują zarówno kuchnię bułgarską jak i międzynarodową. Osoby poszukujące nocnych rozrywek nie tylko mogą wybierać spośród licznych lokali, ale też wybrać się na imprezy organizowane na plaży pod gołym niebem.

SŁONECZNY BRZEG

Słoneczny Brzeg ma ponad 10 kilometrów i jest najbardziej popularnym kurortem w Bułgarii. Nazwa miejscowości wzięła się prawdopodobnie od realnych warunków klimatycznych – krystalicznie czystej wody, słońca i piaszczystych wydm. Położone pomiędzy pasmem Gór Bałkańskim, a urokliwą zatoką, znajduje się 35 km na północ od Burgas. Za środowisko i jedną z najczystszych w Europie plaż został oznaczony błękitną flagą. Jest to imponujące biorąc pod uwagę, że jest to ponad 6 kilometrowy pas, który miejscami osiąga szerokość 60 m. Z myślą o dzieciach położono na nim kilka basenów i placów zabaw. Dzięki morskiej bryzie upały nie są aż tak odczuwalne, co czyni to idealnym miejscem na rodzinne wakacje. W Słonecznym Brzegu możemy wybierać spośród ponad 100 hoteli. Obok obiektów o tradycyjnej, bułgarskiej zabudowie możemy znaleźć nowoczesne, luksusowe apartamentowce. W większości znajdują się one w otoczeniu parków i ogrodów, w których możemy odpocząć od słońca po całym dniu plażowania. Kurort jest pełen atrakcji dla każdego. Miłośnicy wodnego szaleństwa znajdą tam dwa aquaparki, które swoimi atrakcjami skuszą nie tylko dzieci. Ze sportów wodnych popularne są skutery i rowery wodne, przejażdżka bananem, nartami wodnymi czy windsurfing. Jeśli ktoś chciałby pozwiedzać to bardzo blisko znajduje się antyczne miasto Nessebar, a zaledwie w godzinę dojedziemy do Sozopolu. Słoneczny Brzeg jest miejscem pełnym tańca i muzyki. W amfiteatrze odbywają się festiwale muzyczne, a po zmroku miasto tętni życiem. Nie bez powodu nazywane jest czasem Las Vegas wschodniej Europy. Na wybrzeżu znajduje się wiele barów, klubów nocnych i dyskotek, w których często rozbrzmiewają bułgarskie folkowe dźwięki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacji do Bułgarii na lato 2018!

Złote Piaski

LINK

Słoneczny Brzeg

LINK

Wycieczki objazdowe

LINK

A Wy który z kurortów wybralibyście dla siebie na wakacje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *